Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kard. Pizzaballa do Polaków: Pokażcie nam, że nie jesteśmy sami

„Módlmy się o pokój! Musimy być przekonani, że nasza modlitwa zmieni serca tych, którzy podejmują decyzje” – powiedział kard. Pierbattista Pizzaballa. Z łacińskim patriarchą Ziemi Świętej w trakcie jego wizyty w Polsce rozmawiał ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.


Od początku wojny w Strefie Gazy zginęło 33 chrześcijan, większość na skutek bombardowań i działań izraelskiej armii. 13 osób nie otrzymało na czas niezbędnej pomocy, w tym m.in. leków.

Szczegółowe dane podał w trakcie wizyty w Glasgow o. Gabriel Romanelli. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Gazie przybył do Wielkiej Brytanii dzięki życzliwości Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii.

7 października, kiedy doszło do ataku Hamasu, kapłan przebywał w Betlejem. Nie był w stanie wrócić do swoich wiernych, ale utrzymuje kontakt ze wspólnotą, którą tworzą m.in. dzieci, osoby schorowane, siostry zakonne i niepełnosprawni.

„Nasz kościół zawsze będzie oazą dla ludzi. Niestety, ta oaza stała się schronieniem, szpitalem i cmentarzem” – powiedział.

W Parafii Świętej Rodziny dalej chroni się kilkaset osób. „W Gazie nie ma bezpiecznego miejsca, dlatego pokładamy wiarę w Jezusie, aby dodał odwagi i powstrzymał tę wojnę. Modlimy się o pokój, o sprawiedliwość, bez zemsty” – podkreślał o. Romanelli.

Przed Wielkanocą PKWP udało się spotkać w Jerozolimie z łacińskim patriarchą Ziemi Świętej. Kard. Pierbattista Pizzaballa zapytał wtedy pracowników papieskiej organizacji, czy modlą się o pokój. W rozmowie z ks. prof. Waldemarem Cisło, do jakiej doszło w Polsce, powtórzył, że jego prośba pozostaje aktualna.

„Musimy modlić się o pokój, bo jesteśmy ludźmi wierzącymi. Musimy być przekonani, że nasza modlitwa zmieni serca tych, którzy podejmują decyzje” – zauważył.

Patriarcha sygnalizował, że negocjacje mogły utknąć w martwym punkcie i trudno przewidzieć, kiedy skończy się wojna. Zwrócił się do Polaków. „Wspierajcie chrześcijan w całej Ziemi Świętej. Zróbcie wszystko, aby pokazać im, że nie są w tej sytuacji sami” – prosił.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Ziemia Święta”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz


O. Nikodemus Schnabel, który na co dzień przebywa w Jerozolimie, w wywiadzie, jakiego w kwietniu udzielił Pomocy Kościołowi w Potrzebie, podnosił, że wspólnota chrześcijańska, choć ignorowana i marginalizowana, jest w Ziemi Świętej jedyną grupą wyznaniową stawiającą w centrum przesłanie o przebaczeniu i współczuciu.

„Czujemy ból i cierpimy wraz z ludźmi po obu stronach. Wylewamy łzy w imieniu obu stron” – podkreślił przełożony benedyktyńskiego opactwa Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Zaznaczył, że skoro punktem odniesienia jest dla niego Pismo Święte, to od Chrystusa uczy się modlitwy w intencji tych, którzy go nienawidzą i popełniają przestępstwa.

„Mówienie tego w dzisiejszych czasach jest skandalem” – podsumował.

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW